25.9.2019  Eva Pekárková Žluťásek ZÁŘÍ 2019

Po prázdninách jsme se sešli ve školce, přivítali nové kamarády a děti se hned s radostí pustily do práce s pomůckami. Ve třídě vládne pohodová klidná atmosféra. Je vidět hodně radosti z dokončené práce, zájem o nové pomůcky. Během září jsme se věnovali navíc několika tématům-dopravě, oblečení, ovoci, houbám, příchodu podzimu, svátku Václava. Měli jsme vzácnou návštěvu z Filharmonie Bohuslava Martinů. Sbírali jsme jablka pekli štrůdl. To je září u nás. Žluťásci + Eva + Domča

 5.5.2019  Eva Pekárková Žluťásek BŘEZEN, DUBEN 2019

Oslavili jsme masopust, sledovali klíčení semínek, růst jarních květin, přivítali jaro, oslavili Velikonoce, povídali si o ptácích, plazech a obojživelnících. Do školky nás přišli navštívit hudebníci z FBM, mohli jsme si tak prohlédnout a vyzkoušet housle a violu. My jsme vyrazili do muzea na výstavu a program k Velikonocům a na promítání do Filmového uzlu. Společně jsme ve třídě přivítali nové kamarády a oslavili narozeniny. A samozřejmě se toho spoustu naučili a vyzkoušeli pomocí Montessori pomůcek.

 22.2.2019  Eva Pekárková Žluťásek ÚNOR 2019

Únor byl kromě Montessori pomůcek a hraní na zahradě také plný barev a tvarů. Nechyběly oslavy narozeniny a návštěva muzea, kde jsme všemi smysly poznávali cestu pánů Hanzelky a Zikmunda po Asii.

 31.1.2019  Eva Pekárková Žluťásek LEDEN 2019

Tři králové, sníh, sněhuláci, zimní sporty, barvy. To byla témata v lednu, kterým jsme se vedle Montessori programu věnovali. Umíme mnoho nových písniček a básniček, užili si sněhu venku a naučili se mnoho nového ve třídě.

 30.12.2018  Eva Pekárková Žluťásek PROSINEC 2018

Adventní čas jsme zahájili výrobou adventních věnců, ozdobením a zapálením vánočního stromu na zahradě. V muzeu jsme se dozvěděli, jak se slavil Mikuláš ve Zlíně před sto lety a letos nás navštívil i u nás ve třídě. Po vánoční besídce jsme opět navštívili muzeu, abychom zjistili, jak Vánoce prožívali naše prababičky a pradědečkové. Samozřejmě jsme pracovali i s Montessori pomůckami.

 25.11.2018  Eva Pekárková Žluťásek LISTOPAD 2018

V listopadu jsme si kromě práce s Montessori pomůckami povídali také o listech, stromech, svatém Martinu, lesních zvířátkách, oslavili narozeniny, měli návštěvu z Filharmonie Bohuslava Martinů a navštívili koncert. Nazdobíme si adventní věnce a společně rozsvítíme vánoční stromek na školní zahradě.

 28.10.2018  Eva Pekárková Žluťásek ŘÍJEN 2018

Říjen = máme radost z práce s Montessori pomůckami a mnoho nového jsme se naučili + plno zajímavých témat – plody podzimu a tvoření z nich, výroba a pouštění draků, Stromy a život, podzimní zelenina všemi smysly, vaření dýňové polévky, povídání o státních symbolech a oslava vzniku samostatného státu.

 30.9.2018  Eva Pekárková Žluťásek ZÁŘÍ 2018

V září jsme: přivítali nové kamarády, pracovali s Montessori pomůckami, užívali si krásné počasí na zahradě i při Sporťáčku v lese, parku, na louce, oslavili Davídkovi narozeniny, zažili zajímavý program v galerii a procházku městem s odborným výkladem, v rámci témat jednotlivých týdnů si povídali o dopravě, dopravních značkách, oblečení a ovoci, které dozrává na podzim.

 23.6.2018  Eva Pekárková Žluťásek ČERVEN 2018

Na Den dětí si pro nás na zahradě připravili školáci mnoho zajímavých stanovišť a hledání pokladu. Bylo to moc bezva, děkujeme. V červnu jsme si také odpoledne užili procházky do parku a do lesa. Během práce ve třídě mají děti na výběr z mnoha zajímavých činností: možnost postarat se o sebe a své okolí, zkoumání pomocí všech smyslů, rozvoj mluvení, čtení i psaní, zjišťování množství, zkoumání světa, rostlin i zvířat. Povídali jsme si také o zvířatech a práci na farmě a připravili si program na Zahradní slavnost, kde jsme se rozloučili s budoucími školáky.

 13.5.2018  Eva Pekárková Žluťásek KVĚTEN 2018

Práce s Montessori materiálem, zkoumání života brouků, motýlů a včel, to je květen u nás.