25.11.2017  Eva Pekárková Žluťásek LISTOPAD 2017

Dopoledne se mají děti k dispozici připravené prostředí s Montessori pomůckami, ve třídě se hodně pracovalo, počítalo i psalo. Bylo vidět mnoho radosti z úspěchu i spolupráce. Společně strávený čas věnujeme tématu „Podzimní les“. Kromě básniček a písniček si také povídáme si o listech, stromech a jejich částech, o zvířátkách v lese a jejich stopách, o tom, jak se příroda na podzim mění. Vyrobili jsme si lucerničky a dozvěděli se o svátku sv. Martina. V parku jsme odpoledne zkoumali stromy-jejich kůru, tvar, listy. Jiný den zase sbírali přírodniny na adventní věnce, abychom si je mohli později společně s rodiči ve školce nazdobit. Společně jsme oslavili 4. narozeniny Bruníka, Stellinky a Kájinky. Ve třídě nám krásně vykvetla strelicie. Eva a Dominka

 31.10.2017  Eva Pekárková Žluťásek ŘÍJEN 2017

V říjnu jsme nejprve sbírali, poznávali a zkoumali různé plody podzimu – kaštany, žaludy, bukvice, houby, šípky. Také jsme si povídali si o změnách v přírodě na podzim, vyráběli a pouštěli draky.

Dokážeme poznat různé druhy zeleniny a víme, že nevyroste v obchodě ani na trhu a že to znamená hodně práce a času, než ji můžeme sníst. Zeleninu jsme si prohlíželi a poznávali na trhu, ve třídě pak krájeli a někdy byli překvapeni, co je uvnitř. Společně jsem připravili zeleninu a uvařili dýňovou polévku. U příležitosti státního svátku jsme si poslouchali státní hymnu a vytvořili si vlajku nebo státní znak. Také jsem vydlabali z dýně lucerničku a oslavili Halloween. Dopoledne se věnovali práci s Montessori pomůckami, díky kterým může každý zkoumat a učit se, co ho právě nejvíce zajímá. Eva a Dominika

 8.10.2017  Lucie Křiváková Modrásek - ŘÍJEN 2017

První podzimní den je za námi a už tu máme říjen. Těšíme se z darů přírody, sbíráme plody, které nám nadělila – z některých vyrábíme ozdoby, jiné ochutnáváme. Všechno kolem tak nějak jinak voní. Každé počásí má své nazaměnitelné kouzlo. Učíme se přijímat věci takové, jaké jsou. Prožít krásu okamžiku. Čeká nás výroba papírových draků, uvaříme si společně dýňovou polévku, připomeneme si Den vzniku samostatného československého státu – poslechneme si hymnu. Oslavíme narozeniny s kamarády, kteří se v měsíci říjnu narodili a také Halloween a s ním i nastávajicí „dušičkový“ čas. Samozřejmostí jsou každodenní činnosti v souladu s Montessori principy a Montessori pomůckami, zpívání písniček, spousta básniček, říkanek, dovádění na zahradě i procházky podzimní krajinou..

Mějte krásný čas, Lucie a Boba

 29.9.2017  Eva Pekárková Žluťásek ZÁŘÍ 2017

Malováním, skládáním a zpíváním o různých dopravních prostředcích jsme přijeli, přiletěli a vpluli do nového školního roku. Na palubě naší třídy jsme přivítali nové kamarády, kteří se brzy zapojili do činností ve třídě. Zajímavé bylo sdílení zážitků z prázdnin, děti si rády povídaly s kamarády, ale s radostí se pustily i do práce s Montessori pomůckami. S těmi mají děti možnost pracovat celé dopoledne. Navíc je každý týden zaměřen na nějaké téma, první bylo dopravní prostředky. Povídali jsme si také o pravidlech v dopravě a při odpolední procházce do knihovny jsme pozorovali různé dopravní situace. Během návštěvy knihovny jsme poznali, jak to tam chodí a vypůjčili si knížky nejen o dopravě. Další týden jsme věnovali oblečení – co nosíme v jakém počasí a ročním období, jak oblečení vzniká, jak oblečení poskládat a uložit do skříňky. Také jsme oslavili Davídkovi narozeniny. Posledním tématem měsíce září bylo ovoce, které jsme zkoumali všemi smysly a také se šli podívat do sadu, odkud se jablka v obchodech berou. Povídali jsme si také o svatém Václavovi. Eva a Dominika

 19.9.2017  Lucie Křiváková Modrásek ZÁŘÍ 2017

Společné setkání po letním prázdninách bylo radostné. Děti byly nadšené, že jsme se opět sešli, vyprávěli jsme si o tom, jak jsme léto prožili, kam a čím jsme cestovali – což také bylo tématem v prvních 14 dnech.. Ve třídě jsem přivítali dva nové kamarády, první dny se seznamovali a pozorovali, jak to ve školce „chodí“ a po pár dnech už nebylo poznat, že jsou to „nováčci“. Děti se s chutí pustily do práce s Montessori pomůckami, byly nadšené z návštěvy knihovny, bylo moc krásné pozorovat jejich soustředění při práci s knihou. Některé jsme si vypůjčili do školky a pravidelně si z nich čteme na začátku odpoledního bloku. V polovině září jsme oslavili Sofinčiny narozeniny! Do konce září nás čekájí další zajímavá témata, budeme si vyprávět o oblékání a oblečení, děti si zopakují, jak se postarat o své osobní věci – jak je pověsit, poskládat, uložit..dozví se, jak oblečení vzniká.. S příchodem podzimu budeme nasávat vůně a také chutě podzimního ovoce a připomeneme si svátek patrona naší krásné české země – svatého Václava. Přejeme Vám krásné dny Lucie a Bobinka

 22.1.2017  Zuzana Strachoňová ZÁPIS DO 1.TŘÍDY pro školní rok 2017/2018

Zápis do 1.třídy se uskuteční 7.dubna 2017 od 14 do 16 hodin. Bližší informace naleznete na našich stránkách od 1.března 2017.

 8.1.2017  Zuzana Strachoňová "Pomáháme školám růst

První setkání Montessori učitelů ve Zlíně!

Montessori Zlín oslavila v listopadu 2016 deset let svých zkušeností v Montessori pedagogice v práci s dětmi od 0 do nyní už 13 let. Postupně, jak děti rostly, jsme studovali, tvořili a připravovali prostředí pro jejich vývojové potřeby.
Nyní jsme byli osloveni, abychom se stali jedním z prvních Montessori center kolegiální podpory společně s našimi přáteli z dalších krajů a mohli šířit naše zkušenosti a výbornou praxi nejen na mezinárodní úrovni, ale konečně i u nás v České republice.
Montessori pedagogika v sobě zahrnuje odpovědi na současné otázky vzdělávání a výchovy a my je chceme pomoci uvést do praxe pro všechny děti, nejen u nás v Butterfly Montessori Zlín School.
Děkujeme odborné i laické veřejnosti za zájem o Montessori, moc nás těší, že tyto v současné době tolik potřebné a „inovativní“ Montessori myšlenky můžeme šířit dál.

https://www.facebook.com/…320799028332

 5.1.2017  Zuzana Strachoňová Co by měla škola dávat dětem v 21.století?

Rozhovor s Mirkou Vlčkovou, Montessori Institute of Prague

 3.1.2017  Zuzana Strachoňová Mediální gramotnost

„Mediální gramotnost je něco, co s dětmi, které se učí hledat e-informace, denně řešíme.
Zajímavý článek ZDE:“:http://student.e15.cz/…otni-1326470

 2.1.2017  Zuzana Strachoňová Digitální demence

Článek německého psychiatra o digitálních technologiích a dětech. ČTĚTE ZDE: