22.1.2017  Zuzana Strachoňová ZÁPIS DO 1.TŘÍDY pro školní rok 2017/2018

Zápis do 1.třídy se uskuteční 7.dubna 2017 od 14 do 16 hodin. Bližší informace naleznete na našich stránkách od 1.března 2017.

 8.1.2017  Zuzana Strachoňová "Pomáháme školám růst

První setkání Montessori učitelů ve Zlíně!

Montessori Zlín oslavila v listopadu 2016 deset let svých zkušeností v Montessori pedagogice v práci s dětmi od 0 do nyní už 13 let. Postupně, jak děti rostly, jsme studovali, tvořili a připravovali prostředí pro jejich vývojové potřeby.
Nyní jsme byli osloveni, abychom se stali jedním z prvních Montessori center kolegiální podpory společně s našimi přáteli z dalších krajů a mohli šířit naše zkušenosti a výbornou praxi nejen na mezinárodní úrovni, ale konečně i u nás v České republice.
Montessori pedagogika v sobě zahrnuje odpovědi na současné otázky vzdělávání a výchovy a my je chceme pomoci uvést do praxe pro všechny děti, nejen u nás v Butterfly Montessori Zlín School.
Děkujeme odborné i laické veřejnosti za zájem o Montessori, moc nás těší, že tyto v současné době tolik potřebné a „inovativní“ Montessori myšlenky můžeme šířit dál.

https://www.facebook.com/…320799028332

 5.1.2017  Zuzana Strachoňová Co by měla škola dávat dětem v 21.století?

Rozhovor s Mirkou Vlčkovou, Montessori Institute of Prague

 3.1.2017  Zuzana Strachoňová Mediální gramotnost

„Mediální gramotnost je něco, co s dětmi, které se učí hledat e-informace, denně řešíme.
Zajímavý článek ZDE:“:http://student.e15.cz/…otni-1326470

 2.1.2017  Zuzana Strachoňová Digitální demence

Článek německého psychiatra o digitálních technologiích a dětech. ČTĚTE ZDE:

 11.12.2016  Eva Pekárková Žluťásek LISTOPAD 2016

V listopadu se toho opět ve třídě spoustu událo. Dopoledne jsme se věnovali práci s Montessori pomůckami a také rodiče měli možnost si přijít večer vyzkoušet, co vše lze díky pomůckám objevit. Oslavili jsme Halloween, povídali si o listech a stromech, o tom, jak se připravují lesní zvířátka a celá příroda na příchod zimy. Mnozí si jedno odpoledne s pomocí rodičů ozdobili adventní věnec a odnesli si ho domů, jeden jsme si společně připravili i ve třídě a přivítali tak adventní čas.

 13.11.2016  Klára Elšíková Škola PODZIM 2016

Od září nám utekla již spousta času a tak se můžeme ohlédnout, co vše jsme ve škole již od začátku školního roku zažili. První týdny byly zaměřené především na školní pravidla a novinky. Tou největší pro nás všechny byly služby, tedy péče o králíky a zahradu, příprava svačiny pro třídu a úklid nádobí po obědě (ten jsme někteří znali z loňska). Chvíli nám trvalo, než jsme se od sebe vzájemně naučili, jak a kdy mají jednotlivé služby probíhat, ale nyní již vše funguje a každý ví, co a jak. Tedy téměř vždy to tak je :-).

Také jsme si povídali o svátcích, které nám kalendář postupně přinesl. Měli bychom přeci vědět, proč zůstáváme doma a nemusíme do školy. Na Halloween jsme si udělali strašidelný tvořící a vařící den. Dýňová polévka se dětem povedla a chutnala výborně. Dokonce nám i nějaká dýně zbyla, takže se můžeme těšit na „repete“. A tento týden jsme se také naučili upéct svatomartinské rohlíčky, které také sklidily velký úspěch.

A co se jinak děje ve škole? Pracuje se, řeší se různé situace, chodíme ven, zpíváme si, učíme se anglicky, cvičíme v tělocvičně, povídáme si a mnoho dalšího. A taky se pomalu začínáme těšit na vánoční čas a tradice s ním spojené.

 5.11.2016  Eva Pekárková Žluťásek ŘÍJEN 2016

Zkoumání lesních plodů; výroba a pouštění draků; pozorování, ochutnávání a tvoření z podzimní zeleniny; povídání o státním svátku, poslouchání hymny a výroba vlajky; dlabání dýně a vaření polévky; oslava Halloweenu a narozenin Robíka. Zkrátka říjen byl plný zajímavých témat a činností. Také spousta básniček, písniček, malování, kreslení, tvoření, cvičení a legrace na zahradě. Samozřejmostí jsou každodenní aktivity s Montessori pomůckami. Děti měly možnost pozvat rodiče a ukázat jim, s čím dokáží pracovat a z čeho mají radost.

 8.10.2016  Eva Pekárková Žluťásek ZÁŘÍ 2016

V září jsme mezi sebe přivítali nové kamarády, kteří mile obohatili náš kolektiv. Krásné počasí lákalo k pobytu a hrám na zahradě, kde si děti užívaly nové hrací prvky. Se stejnou chutí se ale vrhly během dopoledne i na Montessori pomůcky ve třídě.

Při společném povídání jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin a cestování. Prvním tématem, kterému jsme se věnovali, byly právě dopravní prostředky, dále pak oblečení, ovoce, příchod podzimu a s ním spojený odlet některých ptáků. Oslavili jsme narozeniny Elišky a Davídka. Od studentek zubního lékařství jsme se jedno odpoledne dozvěděli, jak a proč si čistit zoubky a měli možnost si to vyzkoušet. Také jsme navštívili koncert Den hraček, který se dětem moc líbil.

 24.9.2016  Eva Pekárková Modrásek ZÁŘÍ 2016

Po prázdninách jsme v Modrásku přivítali nové kamarády, kteří naprosto přirozeně vpluli do skupiny – s chutí se pouštěli do aktivit a hlavně toho potřebovali hodně „probrat“. Starší kamarádi se jich ujali a když bylo potřeba, nabízeli jim svou pomoc či velmi laskavě připomínali pravidla. První dny se děti nemohly nabažit pobytu na „zahradě“, jednomu by se mohlo zdát, že se „sluníčko“ zapomnělo v létě, bylo tak náderně! Nejen děti, ale i dospělí se těšili z nově vytvořeného zahradního hřiště se spoustou skvěle promyšlených herních prvků. Stará dobrá pravda, že pobyt na čerstvém vzduchu prospívá nejen tělu – ale i duchu – se potvrzovala každým dnem, přála bych Vám vidět, s jakým nasazením se děti pouštěly do aktivit :-). Věnovali jsme se tématům spojeným s dopravou, cestováním – kde děti mohly zúročit zažitky z prázdnin – dále oblékání (potažmo oblečení) a všemu, co s sebou přináší příchod podzimu (dozrává a sklízí se ovoce, příroda se pomalu chystá na zasloužený odpočinek, někteří ptáci budou táhnout na jih za teplem…) Těšíme se na koncert „Den hraček“ a také budeme slavit – Sofinko a Šimonku – krásné narozeniny!!