Bohumila Čubová

Anglická učitelka v primární třídě Modrásek 3–6 let; lektorka Mortimer English Club 0–99 let.

Narodila jsem se ve znamení raka 18. července roku 1971.
Děti ve školce mne rády oslovují Bobi, Bobo a ty mladší s oblibou tetóóó :)

K Montessori pedagogice jsem se dostala jakožto typicky zvídavá maminka prvorozeného dítěte, která pátrá po tom nejlepším vzdělávacím prostředí.

Zde mi přišla na pomoc ženská intuice a od samotných začátků Montessori centra přirozeného vzdělávání pro děti ve Zlíně jsem se účastnila programů rodiče s dětmi, vzdělávacích seminářů, školky.
Bylo rozhodnuto, nadšení mých synů Adama (2004) a posléze i Martina (2007) stoupalo prudce nahoru. A já věděla, že jsme se ocitli v ten pravý čas na pravém místě…

Díky Montessori filosofii jsem se stále více vracela i já do svých dětských let a začala jsem se rozpomínat na to co je moje cesta a po čem jsem od dětství toužila.
Vyslala jsem přání, které se zrealizovalo v červenci 2011 a já tady spolu s Vašimi dětmi trávím společný zájem o umění žít šťastně, v harmonii s matkou Zemi poznávat vše co nás obklopuje a naplňuje.

Minulost

V roce 1989 jsem ukončila Střední zemědělskou školu v Rožnově pod Radhoštěm a s velkým nadšením nastoupila do JZD AK Slušovice. Zde jsem strávila 2 roky a jako mladý dobrodruh se vydala na půlroční pobyt do Izraele ( Kibbutz Horeshim ). Měla jsem možnost pracovat v oboru a zároveň se seznámit s úplně novou kulturou. Věděla jsem, že mě cestování hned tak neopustí. Navštívila jsem Egypt, Itálii, Kanadu. Začala jsem se aktivněji zabývat studiem angličtiny a spojila příjemné s užitečným. Tři roky strávené v Kanadě mi byly potěšením a velkou zkušeností. Po návratu do krásné země české jsem se vrátila ke kytičkám a 10 let provozovala květinářství. Stav mateřství mě přetransformoval a kde se nacházím nyní už víte.

Doplňkové vzdělání

1997 TOEIC Certificate of Achievement, Edmonton, AB, Canada
1999 - 2009  nespočet zahradnických, aranžérských seminářů
2010 Montessori filosofie, rozvoj jazyka, práce s dětmi od 1 do 6 let, centrum holistického vzdělávání
2011 Hana Mokrá Struktury a rysy fyzického těla
2011 Moderova metoda a tělové svíce v praxi
2011 obdržení licence a absolvování kurzu Mortimer – Instructor, English for children – level 1.1 angličtina pro mateřské školy a první stupeň základních škol
2011 Mortimer – Instructor, English for Adults – level 1
2012 Mortimer – Instructor, English for children – level 1. 2
2012 Absolvovala jazykovou část AMI Montessori course v Praze

O mně

Zájmy a koníčky: alternativní léčebné směry, vysokohorská turistika a zároveň jakékoli toulky přírodou, angličtina, zahradničeni
Dovednosti: Konečně slušně zvládám " Rozcvičku na klouby a páteř " Mistra Borise Tichanovského :) Z důvodu prezentace české kuchyně v zahraničí uvařím některé tradiční pokrmy :)
Životní motto: Rozlišuji věci na důležité a na prkotiny!
Citát, který mi mluví z duše i do duše: „Není pravda, že máme málo času, pravdou ale je, že ho hodně promarníme.“ (Seneca)
Oblíbená kniha: momentálně Michail Tombak, Je možné žít 150 let?
Oblíbená barva: tyrkysová, s velkou úctou k celému barevnému spektru
Oblíbená hudba: šum stromů, zpěv ptáků a hlas vody
Co mám ráda: Každé nové ráno
Co nemám ráda: Taky by se něco našlo