Rodiče a děti

Program „Rodiče a děti“ je koncipován jako nápověda rodičům pro výchovu Montessori cestou doma. Je praktickou inspirací, jak připravit doma podnětné prostředí pro dítě, jak s dítětem komunikovat, reagovat na jeho potřeby, jak rozvíjet jeho vrozený potenciál atd. Učíme rodiče pozorovat a nechat se vést potřebami dětí. Přemýšlet o významu těchto potřeb a smysluplně je naplňovat i hledat řešení „problémů“.

Program vzdělává a obohacuje dospělé i rozvíjí jejich děti. Naší snahou je, aby rodič byl „vědomým dospělým“. To znamená, aby pochopil a uplatňoval Montessori přístup k dětem nejen na lekcích v Montessori centru, ale také v každodenním životě.

Program „Rodiče a děti“ by měl být prvním krokem pro rodiče, kteří plánují vzdělávat své dítě v Montessori Zlín Butterfly School.

Program je určen pro děti ve věku 1 až 3 roky a jejich rodiče.


Program se skládá:
z 10 lekcí pro děti a jejich doprovod

a z úvodní přednášky

Jak program probíhá:

Rodič s dítětem navštěvují při lekcích pečlivě připravené prostředí Montessori třídy a pracují s pomůckami pro daný věk. Každé dítě si volí své pracovní místo, které je respektováno ostatními, i pomůcku podle toho, na co je v daném okamžiku mentálně i fyzicky připravené. Rodič s děťátkem pracuje převážně individuálně, je jeho průvodcem. Montessori učitelka je tu připravena radou, doporučením či vysvětlením přiblížit Montessori metodu práce s dětmi. Jak někdy říkáme, ona je „našeptávač“, který Vám říká „proč a jak“.

V Montessori centru platí jasně daná pravidla, o které se můžou děti i jejich rodiče opřít. Pravidla platí pro všechny, pro dospělé i děti stejně. Děti i rodiče potřebují do lekce pohodlné oblečení, papuče a náhradní oblečení. (Mohou se umazat a namočit při práci s vodou či barvami.)

Lekce je dlouhá 90 minut a probíhá vždy v pevně stanovený čas 1× týdně. Kapacita programu je 10 dětí ve věku od 1 do 3 let s jedním dospělým (většinou maminkou nebo tatínkem), který byl proškolen při úvodních přednáškách.

Program probíhá v prostorách Butterfly Montessori Zlín Centra, které se nachází v samém centru města, blízko zimního stadionu, Nad Ovčírnou 344, Zlín 1.
Kde nás najdete?
Provozní řád Montessori centra Zlín


Aktuální blok:
Pátek 8:30 – 10:00
Cena: blok 10 lekcí 3300,– Kč