Školička - Toddlers

Když narodí se maličký,
dar vidění má pod víčky,
dar slyšení má v něžném oušku,
dar doteku má v prstíčkách,
dar chuti pozná v prvním doušku,
dar vůně v jarních kytičkách.
Maminko, ty k těm darům v krátku, dar řeči přidáš nemluvňátku.

František Hrubín

Nejdůležitějším obdobím v životě dítěte je věk od 0 do 3 let. V této době dítě doslova „nasává“ podněty ze svého okolí. Mária Montessori tento vypozorovaný jev nazvala „absorbující mysl dítěte“. Dětem dáváme možnost prožít práci v „připraveném prostředí“ s „Montessori učitelkou“, která citlivě a odborně vede děti k samostatnosti.

Nejdůležitějším a prvním učitelem jste vy, rodiče, a tak Vás prosíme, abyste se stali respektujícím Montessori učitelem pro své děti. Děti se učí pracovním návykům v Montessori připraveném prostředí, dokončení činnosti, sociální interakci, práci s chybou. Vše to vede ke zklidnění dětí, spokojenosti a k růstu vlastního zdravého sebevědomí, stejně tak schopnosti soustředění, která je tak důležitá pro další učení. Tyto dovednosti se dítě učí právě ve věku 0 až 3 roky, je pak připraveno pokračovat se stejnou péčí v naší Montessori školce a může začít pracovat okamžitě bez přechodného období „normalizace“ (zklidnění, soustředění, přivedení dítěte ke své přirozenosti).

Montessori učitelka připravuje aktivity podle senzitivních období daného věku řádu – vše má svůj čas a místo; jazyka – pro rozvoj jazyka s dětmi mluvíme správně česky i anglicky, zpíváme, říkáme říkanky, básničky, je připraven jazykový materiál na rozvoj slovní zásoby v podobě předmětů a obrázků, které jsou uspořádány do tematických skupin, pohyb – vytváříme prostředí pro rozvoj jemné i hrubé motoriky – aktivity praktického života (loupání vajíček, mytí stolu, mytí podlahy, zametání, krájení jablíčka, mazání chleba, přenášení lžící, nalévání vody na pití, aranžování kytiček, zalévání rostlin, … pohybové aktivity – cíleně zaměřený pohyb, cvičení, říkanky s pohybem, tanečky, písničky, nošení objemných předmětů, pobyt venku na zahradě.

Jak naučit dítě na nočník, pít ze skleničky, jíst lžičkou, přeslékat se?
Zeptejte se nás, nebo klikněte na odkaz.

Režim dne
7.30 – 8.00 příchod
8.00 – 10.00 Montessori program
10.00 – 10.20 svačinka
10.30 – 11.20 pobyt venku
11.20 – 11.30 odchod dětí domů

Vybavení dítěte do školičky

  • papuče
  • oblečení do třídy
  • náhradní oblečení do třídy
  • oděv na ven dle aktuálního počasí
  • oděv a obuv do deště dle ročního období; (prosíme, nedávejte dětem do školky deštníky)

Součástí Montessori systému výchovy je SEBEOBSLUHA! Chystejte věci do školičky společně. Můžete dětem pomoci tím, že jim pořídíte takové oblečení, které si jsou, nebo brzy budou, schopny samy obléci (volnější, na gumu, bez složitého zapínání apod.). Řekněte dítěti na co je to které oblečení určeno. Takto jim můžete pomoci rozvíjet nezávislost, samostatnost a sebevědomí.
Do školičky si děti nenosí (pokud to nezbytně nepotřebují) JÍDLO, PITÍ, SLADKOSTI.

Cena:  
4.500 Kč/měsíc (dopoledne)  
Věk:18 měsíců – 3 roky;
Jakmile je dítě připraveno (přibližně od věku 2 ¾ - 3 roky) přechází do školky, kam už se postupně chodilo dívat na své starší kamarády
Kapacita třídy:
12 dětí
Rating:
12 dětí na 1 učitele a 1 asistenta
Stravné:
20 Kč den (svačinka, pitný režim)