Rodiče a děti

Program „Rodiče a děti“ je koncipován jako nápověda rodičům pro výchovu Montessori cestou doma. Je praktickou inspirací, jak připravit doma podnětné prostředí pro dítě, jak s dítětem komunikovat, reagovat na jeho potřeby, jak rozvíjet jeho vrozený potenciál atd. Učíme rodiče pozorovat a nechat se vést potřebami dětí. Přemýšlet o významu těchto potřeb a smysluplně je naplňovat i hledat řešení „problémů“.

Program vzdělává a obohacuje dospělé i rozvíjí jejich děti. Naší snahou je, aby rodič byl „vědomým dospělým“. To znamená, aby pochopil a uplatňoval Montessori přístup k dětem nejen na lekcích v Montessori centru, ale také v každodenním životě.

Program „Rodiče a děti“ by měl být prvním krokem pro rodiče, kteří plánují vzdělávat své dítě v Montessori Zlín Butterfly School.

Program je určen pro děti ve věku 1 až 3 roky a jejich rodiče.Program se skládá:

z 12 lekcí pro děti a jejich doprovod

z úvodního setkání pro dospělé


Lekce pro dítě a rodiče (jednoho z rodičů)

Rodič s dítětem navštěvují při lekcích pečlivě připravené prostředí Montessori třídy a pracují s pomůckami pro daný věk. Každé dítě si volí své pracovní místo, které je respektováno ostatními, i pomůcku podle toho, na co je v daném okamžiku mentálně i fyzicky připravené. Rodič s děťátkem pracuje převážně individuálně, je jeho průvodcem. Montessori učitelka je tu připravena radou, doporučením či vysvětlením přiblížit Montessori metodu práce s dětmi. Jak někdy říkáme, ona je „našeptávač“, který Vám říká „proč a jak“.

V Montessori centru platí jasně daná pravidla, o které se můžou děti i jejich rodiče opřít. Pravidla platí pro všechny, pro dospělé i děti stejně. Děti i rodiče potřebují do lekce pohodlné oblečení, papuče a náhradní oblečení. (Mohou se umazat a namočit při práci s vodou či barvami.)

Lekce je dlouhá hodinu a půl a probíhá 1× týdně. Na lekci je maximálně 10 dětí (věkově smíšená skupina) se svým doprovodem (jeden dospělý).

Program probíhá v prostorách Montessori centra Zlín, které se nachází v samém centru města, blízko zimního stadionu, Nad Ovčírnou 344, Zlín 1. Kde nás najdete?


Lekce a přednášky se konají dle aktuálního rozvrhu.
I.blok září – prosinec 

13.9.2017 v 17:30 úvodní setkání s rodiči
data pracoven 

14.,21.9.2017
5.,12.,19.10.2017
2.,9.,16.,23.,30­.11.2017
7.,14.12.2017

1.skupinka 8:45 – 10:15
2.skupinka 10:30 – 12:00

Bližší informace na centrum@montessori-zlin.cz Iva Špačková 730 100 424Podmínky

 
Platba za 1 blok (12 lekcí + úvodní přednáška)
2 000 Kč