30.12.2018  Eva Pekárková Žluťásek PROSINEC 2018

Adventní čas jsme zahájili výrobou adventních věnců, ozdobením a zapálením vánočního stromu na zahradě. V muzeu jsme se dozvěděli, jak se slavil Mikuláš ve Zlíně před sto lety a letos nás navštívil i u nás ve třídě. Po vánoční besídce jsme opět navštívili muzeu, abychom zjistili, jak Vánoce prožívali naše prababičky a pradědečkové. Samozřejmě jsme pracovali i s Montessori pomůckami.

 25.11.2018  Eva Pekárková Žluťásek LISTOPAD 2018

V listopadu jsme si kromě práce s Montessori pomůckami povídali také o listech, stromech, svatém Martinu, lesních zvířátkách, oslavili narozeniny, měli návštěvu z Filharmonie Bohuslava Martinů a navštívili koncert. Nazdobíme si adventní věnce a společně rozsvítíme vánoční stromek na školní zahradě.

 28.10.2018  Eva Pekárková Žluťásek ŘÍJEN 2018

Říjen = máme radost z práce s Montessori pomůckami a mnoho nového jsme se naučili + plno zajímavých témat – plody podzimu a tvoření z nich, výroba a pouštění draků, Stromy a život, podzimní zelenina všemi smysly, vaření dýňové polévky, povídání o státních symbolech a oslava vzniku samostatného státu.

 30.9.2018  Eva Pekárková Žluťásek ZÁŘÍ 2018

V září jsme: přivítali nové kamarády, pracovali s Montessori pomůckami, užívali si krásné počasí na zahradě i při Sporťáčku v lese, parku, na louce, oslavili Davídkovi narozeniny, zažili zajímavý program v galerii a procházku městem s odborným výkladem, v rámci témat jednotlivých týdnů si povídali o dopravě, dopravních značkách, oblečení a ovoci, které dozrává na podzim.

 23.6.2018  Eva Pekárková Žluťásek ČERVEN 2018

Na Den dětí si pro nás na zahradě připravili školáci mnoho zajímavých stanovišť a hledání pokladu. Bylo to moc bezva, děkujeme. V červnu jsme si také odpoledne užili procházky do parku a do lesa. Během práce ve třídě mají děti na výběr z mnoha zajímavých činností: možnost postarat se o sebe a své okolí, zkoumání pomocí všech smyslů, rozvoj mluvení, čtení i psaní, zjišťování množství, zkoumání světa, rostlin i zvířat. Povídali jsme si také o zvířatech a práci na farmě a připravili si program na Zahradní slavnost, kde jsme se rozloučili s budoucími školáky.

 13.5.2018  Eva Pekárková Žluťásek KVĚTEN 2018

Práce s Montessori materiálem, zkoumání života brouků, motýlů a včel, to je květen u nás.

 22.4.2018  Eva Pekárková Žluťásek DUBEN 2018

Ptáci, obojživelníci a plazi – to jsou témata na duben. Zkoumáme a povídáme si, jaké mají části těla, kde žijí, jak se vyvíjí, jak můžou vypadat, říkáme básničky a zpíváme písničky. Ve třídě jsem přivítali nové kamarády, podnikli výlet do Zoo, oslavili narozeniny, starší děti se byly podívat do výtvarného ateliéru. Pomocí Montessori materiálu děti zdokonalují své schopnosti a dovednosti v praktickém životě, rozvoji smyslů, jazyka a matematických představ.

 25.3.2018  Eva Pekárková Žluťásek BŘEZEN 2018

Březen-za kamna vlezem. To letos opravdu platí. Venku je stále chladno, přesto už jsou někde vidět první jarní kytky. Povídáme si o nich, o příchodu jara, společně se školáky jsme vyrobili a vynesli Morenu. Oslavíme také Velikonoce, v muzeu jsem se byli podívat, jak prožívali lidé tyto svátky dříve. Samozřejmostí je práce s Montessori materiálem a vlastní objevy.

 28.2.2018  Eva Pekárková Žluťásek ÚNOR 2018

Montessori program, přivítání nových kamarádů, oslavy narozenin, povídání, zpívání, hry s barvami, tvary. Oslava svátku svatého Valentýna a Masopustu

 7.1.2018  Eva Pekárková Žluťásek LEDEN 2018

Po Vánocích jsem si povídali o prázdninách a zážitcích. Přivítali jsme mezi sebou dva nové kamarády, kteří se brzy zapojili do práce jako ostatní. Mluvili jsme o Třech králích, kalendáři, sněhu, sněhulácích a zimních sportech.