Prostředí

Vhodné prostředí pro věk 12 – 15 let, kdy se dítě rozhoduje o svém budoucím životě a hledá své místo ve společnosti musí poskytovat pestrost činností pro získání zkušeností a vědomostí v souvislostech. Prostřednictvím vlastních zkušeností poznávají sebe, své talenty a nakonec svou profesi.
Naše škola poskytuje dětem praktické zkušenosti a akademické vzdělání zároveň.

Prostředím pro vzdělávání adolescentů tedy nemůže být jen uzavřená třída.

Škola by neměla být místo, kam se chodí mladí lidé dívat na to, jak starší lidé mluví.

Aktivní činnost je klíčem k jakémukoliv učení a zlepšení výkonů člověka v každé oblasti.

Prostředí pro adolescenty tvoříme s láskou a respektem k jejich vývojovým potřebám. To mnohdy znamená, že si ho musí vytvořit sami.

Třída je příjemná, světlá, navozuje pocit bezpečí, klidu a pohody, důvěry, kde se cítí děti v tomto kritickém období vývoje příjemně. Podobá se otevřené kanceláři, kde studenti pracují samostatně i v týmech, nechybí kuchyňka, mini laboratoř, prostor pro průzkum, prezentování svých děl. Důležitou součástí je také prostor pro společné stolování, odpočinek, hraní her.
Studenti potřebují vlastní notebooky, aby mohli zpracovávat prezentace, grafy, tabulky, dokumenty, programovat, pracovat na sdílených dokumentech, na Google Classroom.

Lesní škola Hradisko je zásadním prostředím, které adolescenti potřebují pro svůj zdravý rozvoj. Uplatňují se zde fyzické a duševní síly jednotlivců i celé skupiny a společně vytváří jednotu. Studenti získávají zkušenosti v práci v týmu, zodpovědnost, praktické dovednosti. V přírodě na čerstvém vzduchu můžou pozorovat život, tvořit, studovat, přemýšlet, pracovat, meditovat, sportovat.

https://www.facebook.com/…iZlinSchool/