Strava

Svačinka dle jídelníčku je připravena v době od 9:00 do 10:00 hodin vždy na stejném místě. Součástí stravování jsou každodenní aktivity praktického života z nabídky našeho jídelního baru, kdy děti samy připravují jídlo pro sebe, učí se tak mnoho praktických dovedností jako je drcení piškotů, loupání mandarinky, mytí a krájení jablka, krájení banánů, strouhání sýru, loupání vajíčka, škrábání mrkve, okurky, louskání ořechů, mazání pomazánky, také se učí nabídnout kamarádovi, návštěvě.

Strava a pitný režim: K pití mají děti k dispozici slazený, či neslazený nápoj po celou dobu ve školce.

Před každým jídlem si děti myjí ruce.

Jídlo pro děti je pečlivě vybíráno a připravováno dle zásad racionální výživy z čerstvých nezmrazených surovin. Je dodržen spotřební košík pro děti předškolního věku. Masité pokrmy jsou podávány většinou 2–3× týdně, bílkovinu děti dostávají také v podobě pokrmů z tofu a luštěnin všeho druhu, k tomu mnoho druhů obilovin a hodně vařené a čerstvé zeleniny, čerstvé i kompotované ovoce převážně od místních farmářů – dodává firma Diet Home Menu. Tato firma nabízí i možnost bezlepkové diety.

Oběd je podáván po pobytu venku, kdy mají děti největší hlad. V kroužku Kuchtík pravidelně s dětmi vaříme ze sezónních potravin. Respektujeme zvláštní stravovací zásady a potřeby dětí. Do školky děti nemají dovoleno nosit bonbóny, sladkosti, jídlo bez vědomí asistentky a učitelky, abychom mohli zabránit konzumaci dětem, které mají např. potravinové alergie.